Комунальне підприємство «Бюро технічної инвентаризації» (Донецька область, м. Слов’янськ код ЕДРПОУ 03336634) є власністю Слов’янської міської ради, створений на базі комунальної власності територіальної громади, підпорядковується органам місцевого самоврядування – Слов’янської міської ради та його виконавчому комітету. Підприємство обслуговує  територію громад м. Слов’янська, Слов’янського району(55 населених пунктів), м. Миколаївка, м. Святогірська, м. Лиман та Лиманського району (39 населених пунктів) з загальним населенням більше двісті двадцяти тисяч.

Бюро є госпрозрахунковим підприємством, не використовує державних коштів, своєчасно та в повному обсязі сплачує податки; відраховує кошти до бюджету; впроваджує новітні  технології, покращує умови праці співробітників, покращує якість робіт та зменшує час на їх виконання. При цьому бюро надає юридичні консультації та допомогу юридичним та фізичним особам по питанням пов’язаним з використанням майнових прав та питанням щодо об’єктів нерухомості сільським та селищним радам по питанню оформлення права власності, порядок нумерації об’єктів, найменувань вулиць.

Вже понад сімдесяти років система технічної інвентаризації та реєстрації прав на об’єкти нерухомого майна налагоджено працює, раніше у СРСР, а тепер і в Україні. Так у період з 1927 року по теперішній час, функції по розмежуванню землі в населених пунктах, з оцінки майна юридичних та фізичних осіб для оподаткування та інших цілей, по розгляду різноманітних питань у частині права власності на об’єкти нерухомого майна, практично виконувались в БТІ. Кваліфікація та накопичений досвід співробітників бюро не призводять до порушень прав громадян, пов’язаних з майновими питаннями відносно об’єктів нерухомого майна.

 

Матеріали, що містяться  в архівних інвентаризаційних справах БТІ, дозволяють у повному обсязі розібратись суддям, нотаріусам, соціальним працівникам, органам прокуратури та іншим уповноваженим органам по суті справи в історії кожного об’єкту нерухомості. Зауважу, що зазначені матеріали поповнюються лише при проведенні інвентаризаційних робіт (первинних або поточних), що дозволяє виявити перепланування, прибудови, знос елементів або будівель, про що повідомляються органи місцевого самоврядування, що займаються питанням законності прибудови та їх цільового призначення.

Архів бюро – це «золотий запас» територіальних громад. Тому що, накопичені в архівах бюро данні дозволяють відстежити зміни, що відбулися з об’єктом нерухомості з моменту первинної інвентаризації; надавати довідки громадянам для здійснення різноманітних дій; надавати інформацію щодо належності об’єктів нерухомості для здійснення відповідних повноважень; попереджувати шахрайські дії з об’єктами нерухомості.

Директор КП «БТІ» Бондаренко В.В.